O nás

Penzión Kokáreň Vyhne sa nachádza v malebnom prostredí Štiavnickych vrchov, v blízkosti mesta Banská Štiavnica, v blízkosti Aquaparku Vodný raj Vyhne. Poskytujeme nové, komfortné a vkusne zariadené ubytovanie v 5 izbách s celkovou kapacitou 12 lôžok. Moderne riešenému interiéru dominuje štýlovo zariadená reštaurácia s barom a zimnou záhradou. Príjemnú atmosféru dotvára sedenie na slnečnej terase. Reštaurácia disponuje celkovou kapacitou 100 miest. V celom objekte je možnosť pripojenia sa na internet prostredníctvom WIFI siete.

Radi pre Vás zorganizujeme firemné či rodinné posedenia, promócie, svadby, oslavy životných jubileí a iné spoločenské akcie. Veríme, že príjemné prostredie a výborný servis umocnia dojem z Vašej návštevy.

História

História Kokárni siaha hlboko do medzivojnového obdobia. Hra v kolky sa stala veľmi obľúbenou a táto zábava sa rýchlo rozšírila aj medzi obyčajných ľudí. Počas prvej Československej republiky, za Slovenského štátu až do prvých rokov po znárodnení boli vo Vyhniach štyri kolkárne. Posledná kolkáreň stála na mieste našej reštaurácie.

Kolkáreň v hostinci U Farbakovej

Kolkáreň v hostinci u Farbakovej okolo roku 1940.

Kolkáreň pri Pivovarskom kasíne

Kolkáreň s najdlhšou dráhou bola pri Pivovarskom kasíne.

Skupinka chlapov pred hostincom U Môcikovej.

V rokoch 1959-1961 pri termálnom kúpalisku postavili miestni športovci za pomoci brigádnikov z celej obce novú reštauráciu s modernou dvojdráhovou kolkárňou a nazvali ju Kolkáreň. Miesto našej súčasnej Kolkárne.